Chwytak magnetyczny pomoże w trudnej sytuacji

Posted on

Zdarza to się bardzo często. Demontaż drobnego elementu z trudno dostępnego miejsca idzie w miarę sprawnie. Proces zbliża się do końca, gdy nagle element wypada z palców, czy też z trzymanego w dłoni narzędzia i upada w miejsce, do którego nie sposób dosięgnąć. I co teraz? Najczęściej pierwszą reakcję jest potok słów niekoniecznie nadających się do cytowania. Gdy emocje opadną, trzeba jednak podjąć jakieś racjonalne działanie.

Dodatkowa ręka potrzebna od zaraz

Część majsterkowiczów w takiej chwili sięga po rozwiązania siłowe – usiłuje wepchnąć dłoń tam, gdzie teoretycznie nie powinna się zmieścić. Ewentualnie próbuje nagiąć elementy w bezpośrednim otoczeniu upadłego elementu w taki sposób, aby móc dostać się do upragnionej zguby. Są jednakże rozwiązania o wiele prostsze i bardziej skuteczne, a przy tym całkowicie bezinwazyjne.

Jednym z nich z całą pewnością jest chwytak magnetyczny, czyli niezwykle proste w swej budowie i zasadzie działania urządzenie, o bardzo dużych możliwościach. Ale po kolei.

Magnetyczne wsparcie w trudnej sytuacji

Już pierwsze spojrzenie na chwytak magnetyczny nie pozostawia złudzeń co do sposobu jego działania – uchwyt, teleskopowy lub giętki wysięgnik oraz zwieńczenie w postaci magnesu – tak w skrócie można opisać budowę, jaką charakteryzuje się chwytak magnetyczny. Jest ona niezbyt złożona, ale za to bardzo skuteczna.

Dzięki jego kształtowi i prostocie korzystania chwytakiem magnetycznym można zdziałać bardzo wiele. Sięgnięcie tam, gdzie dłoń nie dosięga, nie jest najmniejszą nawet trudnością. Wystarczy tylko pewne trzymanie chwytaka w dłoni, umiejętne nim operowanie i unikanie gwałtownych ruchów.

Magnes kluczowym elementem

Oczywiście najważniejszy w chwytaku jest magnes. To bowiem właśnie ten element odpowiada za przyciągnięcie dosięganego przedmiotu do tego manipulatora i podniesienie go z niedogodnego miejsca. Z tego też powodu magnes powinien być wystarczająco silny, aby móc przyciągnąć nawet dość ciężkie przedmioty, ale przy tym wystarczająco niewielki, aby móc sprawnie dotrzeć w pożądane miejsce.

Jest jeszcze jeden atut, jaki wiąże się z chwytakiem magnetycznym – za nie więcej niż kilkadziesiąt złotych można nabyć urządzenie o pełnej funkcjonalności, które z całą pewnością wybawi jego użytkownika z niejednej niewygodnej sytuacji, czyniąc takie działanie sprawnym i szybkim.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.