Jak wybrać lampę awaryjną?

Posted on

Należy mieć świadomość, że oświetlenie awaryjne jest rodzajem oświetlenia, które musi działać niezależnie od podstawowego źródła zasilania. W najprostszym możliwym ujęciu pozwala na bardzo bezpieczne poruszanie się po określonym pomieszczeniu w przypadku np. awarii prądu. Czym dokładnie powinna cechować się lampa awaryjna?

Dlaczego świetnym rozwiązaniem będzie postawienie na oświetlenie LED-owe?

Jest to przede wszystkim niezwykle energooszczędne oświetlenie. Jest zatem przyjazne środowisku. Ponadto nie obciąży budżetu przedsiębiorstwa. Rekomendowane jest postawienie na źródło oświetlenia, które będzie zużywało minimalną możliwą ilość energii.

Godny uwagi jest fakt, że montaż opraw LED-owych może przyczynić się do zauważalnego obniżenia rachunków. Dzięki temu koszty związane z montażem zwrócą się firmie maksymalnie w ciągu kilku miesięcy.

Cena oświetlenia awaryjnego na diodach LED i na lampach fluorescencyjnych

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że cena w przypadku oświetlenia wykorzystującego diody LED-owe powinna odgrywać drugorzędną rolę. Najważniejsza jest bowiem funkcjonalność, a także bezpieczeństwo gwarantowane przez renomowanych producentów. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że z roku na rok coraz większa liczba przedsiębiorstw stawia na specjalistyczny sprzęt.

Warto wiedzieć, że wspomnianej gwarancji nie można oczekiwać od tanich modułów. Rekomendowane jest zaopatrywanie się w sklepach specjalizujących się w sprzęcie elektrycznym. Ponadto wybór droższych produktów zwróci się zdecydowanie szybciej, niż mogłoby się wydawać.

Czym jeszcze powinna cechować się Lampa awaryjna?

Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie zweryfikować, czy określone świetlówki i lampy LED-owe posiadają właściwy certyfikat wydany prze Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej.

W najprostszym możliwym ujęciu jest to jedyny w Polsce instytut, który może wydawać certyfikaty na oprawy ewakuacyjne i awaryjne. Nie jest oczywiście zalecane sugerowanie się ceną przed podjęciem decyzji.