Nowoczesne boroskopy

Posted on

Niezależnie od tego, w jakiej branży działamy zawsze dążymy do poprawy swojej efektywności. Często poprawa efektywności działań nie byłaby możliwa bez postępu technologicznego. Dotyczy to między innymi mechaników samochodowych, hydraulików, czy też elektromonterów. Jednym z urządzeń, które może znacząco ułatwić im pracę jest boroskop.

Nowoczesna mini kamera

Boroskop określany jako kamera inspekcyjna jest niewielkich rozmiarów kamerką połączoną kablem z rękojeścią. Służy do penetrowania różnego rodzaju profili zamkniętych oraz miejsc trudno dostępnych. Dzięki postępowi technologicznemu tego rodzaju urządzenia specjalistyczne stały się tanie i powszechnie dostępne.

Oferowane przed producentów kamery inspekcyjne możemy podzielić na dwa podstawowe typy. W sprzedaży odnaleźć możemy boroskopy bezprzewodowe oraz boroskopy przewodowe. Chociaż urządzenia od poszczególnych wytwórców mogą się nieco różnić to zawsze można przypisać je do jednej z tych kategorii.

Jak wybrać boroskop

Wybór odpowiedniego boroskopu może sprawić nieco problemu. Szczególnie jeżeli wcześniej nie korzystaliśmy z tego rodzaju urządzenia. Niemniej jednak można przyjąć, iż to, który rodzaj wybierzemy będzie uzależnione od:

– rodzaju wykonywanych przez nas prac,
– naszych preferencji,
– budżetu, który możemy przeznaczyć na zakup urządzenia.

Decydując się na urządzenie bezprzewodowe uzyskamy komfortową i łatwą do obsłużenia kamerę inspekcyjną. W tym wypadku wyświetlacz nie będzie podłączony do kabla oraz rękojeści. Łączność pomiędzy wyświetlaczem a kamerą odbywa się z pomocą nadajnika i odbiornika.

Z kolei kamery inspekcyjne przewodowe to odpowiednie rozwiązanie dla osób poszukujących równowagi między komfortem w użytkowaniu a ceną sprzętu. Ze względu na brak odbiornika i nadajnika bateria w tego rodzaju urządzeniu charakteryzuje się wysoką wytrzymałością.

Kamera oraz wyświetlacz

Wybierając boroskop powinniśmy zwrócić uwagę zarówno na kamerę, jak i na wyświetlacz. Warto, aby kamera urządzenia obsługiwała standard HD oraz była doposażona w światła LED (dzięki czemu uzyskamy wyższej jakości obraz).

Z kolei wielkość wyświetlacza powinna zależeć od naszych preferencji. Im większy wyświetlacz, tym większa widoczność obrazu. Z drugiej strony oznacza to niższy komfort użytkowania, jeżeli wyświetlacz jest nierozłączony. Pamiętajmy również że nagrania mogą być przesłane na inne urządzenie, które pozwoli na oglądanie obrazu w wyżej jakości.

Kamery inspekcyjne dostępne są w ofercie Pascal s.c.