Sprawdzona szlifierka magnesowa dla amatorów i profesjonalistów

Posted on

Oryginalna szlifierka magnesowa idealnie nadaje się do kompleksowego szlifowania poziomych i pionowych powierzchni. Jest to idealny sprzęt przede wszystkim dla tych osób, które skupiają się głównie na obróbce małych detali.

Co warto wiedzieć?

Nowoczesne szlifierki magnesowe są bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu poradzą sobie z nimi nawet osoby początkujące. Obrabiane materiały mocowane są na specjalnym stole elektromagnetyczny, który wykonuje następnie ruch posuwowy wzdłużny. Kolejne dwa typy możliwych do wykonania ruchów zależy głównie od wykonywanego aktualnie zadania. Operator może wykonać ruch posuwowy poprzeczny albo ruch dosuwany bezpośrednio w głąb materiału. Warto wspomnieć także o tym, że opisywane ruchy można wykonać nie tylko w trybie automatycznym, ale również w trybie manualnym.

Każda profesjonalna szlifierka magnesowa wyposażona jest nie tylko w tarczę szlifierską, ale również w panel sterowniczy i niezawodny układ chłodzenia. Jeżeli chodzi o sam stół magnetyczny to wyposażony jest on oczywiście w specjalne stoły robocze.

Wysokiej jakości wykonanie

Szlifierka magnesowa spełniać będzie swoje podstawowe zadania tylko wtedy, gdy wykonana będzie z wysokiej jakości materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale. Najważniejszą rolę odgrywa oczywiście materiał ścierny, który różni się nie tylko uziarnieniem, ale również rozproszeniem poszczególnych ziaren.

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się tlenek glinu, czyli popularny korund. Jest to bardzo twardy i wytrzymały materiał na ścierniwo. Godny polecenia jest także azotek boru, który charakteryzuje się zwiększoną odpornością na wysokie temperatury. Azotek boru jest obecnie najlepszą alternatywą dla drogiego diamentu, który jest najtwardszym materiałem ściernym. Nowością na rynku jest węglik krzemu, który jest znacznie twardszy niż korund.

Większość producentów twardość ścierniwa oznacza stosownymi symbolami. Litery od NA do K oznaczają miękkie ścierniwo, a litery od SL do O oznaczają średnie ścierniwo. Jeżeli chodzi o twarde ścierniwo, to oznaczane jest ono literami od PP do Z. Materiały ścierne można bardzo łatwo rozpoznać po ich różnym zabarwieniu. Ciemnopomarańczowy kolor oznacza grube ziarno, a żółty kolor oznacza bardzo drobne ziarno.

Szlifierki magnesowe dostępne są w ofercie TOP Poręba