Wybór drukarni do nadruków na odzieży – na co zwrócić uwagę?

Posted on

Na rynku funkcjonuje wiele drukarni i firm poligraficznych, które oferują usługę nanoszenia nadruków na odzież. Taka oferta cieszy się sporą popularnością wśród wielu przedsiębiorstw. Często zamawiają one choćby odzież reklamową z nadrukiem, bądź odzież roboczą z nadrukiem. Najważniejsze jest jednak, aby taki nadruk cechowała wysoka jakość. Wybór firmy poligraficznej nie może być zatem przypadkowy. Czym się kierować przy jej wyborze?

Wielkość nakładu

Przed wyborem firmy poligraficznej zastanowić należy się, jak duży nakład chce się zamówić. Nadruki na tkaninach mogą być wykonywane różnymi metodami. Wśród tych popularniejszych jest sitodruk i druk cyfrowy. Ten pierwszy polecany jest raczej przy większych nakładach. Druk cyfrowy można zastosować do wykonania nadruków nawet przy minimalnym nakładzie. Wybrana drukarnia musi zatem posiadać technologię dostosowaną do konkretnych potrzeb klienta.

Przygotowanie projektu

Część klientów zleca firmom poligraficznym jedynie naniesienie nadruku. Mają one już przygotowany projekt graficzny. Inne z kolei oczekują także przygotowania projektu graficznego. W końcu nie każde przedsiębiorstwo zatrudnia grafików. Jeśli zatem nie posiada się własnego projektu graficznego, to wybór firmy poligraficznej paść powinien na taką, która oferuje nie tylko nadruk na materiale, ale również przygotowanie projektu graficznego. Co ważne, wiele drukarni oferuje przygotowanie projektu w cenie druku.

Druk a ekologia

Dziś kwestie ekologiczne i ochrona środowiska są bardzo ważne. Przedsiębiorstwa chcą być postrzegane jako eko. Ma to swoje znaczenie także pod kątem wyboru firmy poligraficznej, która wykonuje nadruki na tkaninach. Warto wybrać taką firmę, która realizuje druk przyjazny środowisku. Dlatego warto sprawdzić, jakich substancji używa drukarnia do realizacji zamówienia. Nadruk na materiale może i powinien się odbywać bez stosowania żadnych substancji chemicznych szkodliwych dla środowiska.

Jak zatem widać, przy wyborze firmy poligraficznej pod uwagę wziąć należy przynajmniej kilka istotnych elementów. I cena, choć zawsze ważne, to jednak w tym przypadku nie jest najważniejsza. Istotna jest tu przede wszystkim jakość wykonania nadruku na materiałach.