Niezawodne frezy palcowe do aluminium

Posted on

Obróbka aluminium nie należy do najprzyjemniejszych zadań, dlatego też warto wyposażyć się w porządne frezy, które znacząco ułatwią i przyśpieszą pracę. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, jak wybrać najlepsze frezy palcowe do aluminium.

Obróbka aluminium – o czym należy pamiętać?

Na półkach sklepowych można znaleźć bardzo wiele różnorodnych frez, które dodatkowo pokryte są specjalnymi powłokami. Osoby, które nie mają żadnego większego doświadczenia w frezowaniu, mogą mieć duży problem, aby wybrać odpowiednie frezy.

W pierwszej kolejności pamiętać należy o tym, aby rozglądać się za frezami palcowymi, które oznaczone są literą H. Frezy z takim symbolem przeznaczone są do miękkich metali, dzięki czemu poradzą sobie z niewdzięcznym aluminium. Producenci mają w swojej ofercie frezy płaski i kuliste. Te pierwsze przeznaczone są głównie do obróbki podstawowej. Frezy kuliste można z kolei wykorzystać do precyzyjnych i dość delikatnych prac.

Najpopularniejsze rodzaje frez palcowych do aluminium

Do obróbki aluminium można wykorzystać niezastąpione frezy palcowe diamentowe, które charakteryzują się doskonałą odpornością na ścieranie. Ich największą zaletą jest to, że nie uszkadzają obrabianych powierzchni materiału.

Do aluminium można wykorzystać również frezy palcowe ze stali szybkotnącej i frezy z węglików spiekanych. Warto postawić przede wszystkim na te węgliki spiekane, które w swoim składzie mają domieszki z tytanu.

Wybór odpowiednich frez do aluminium

Aby wybrać porządne frezy palcowe trzeba zwrócić uwagę nie tylko na materiał ich wykonania, ale również sposób mocowania do frezarki. W pierwszej kolejności warto inwestować w oryginalne frezy od renomowanych producentów, które mogą pochwalić się stosownymi certyfikatami i akredytacjami. Tanie frezy z nieznanego pochodzenia mogą bardzo szybko się łamać, dlatego też trzeba je omijać szerokim łukiem.

Przed zakupem interesujących nas frezów palcowych warto zapoznać się z opiniami o nich. W internecie można znaleźć bardzo wiele profesjonalnych serwisów branżowych z opiniami byłych klientów. To właśnie dzięki takim serwisom dowiemy się, które frezy palcowe są godne zakupu. Warto odwiedzań także fora tematyczne, gdzie można znaleźć bardzo wiele cennych informacji.

Frezy palcowe posiada w swojej ofercie firma Frezwid