Piękne dodatki mosiężne we wnętrzach

Posted on

Mosiądz we wnętrzach sprawdza się idealnie, dlatego warto pomyśleć o wprowadzeniu go do swoich domowych wnętrz. Możliwości jest wiele. Wystarczą nawet mosiężne dodatki, chociażby w postaci lamp, doniczek, wazonów, luster, uchwytów do mebli, figurek. Za pomocą mosiądzu możliwe staje się wprowadzenie do pomieszczenia elegancji, ożywienie go.

Co warto wiedzieć o mosiądzu?

Mosiądz jest połączeniem miedzi i cynku. Występuje w rozmaitych wersjach kolorystycznych. Wiele osób kojarzy mosiądz z odcieniami złota, ale opcji do wyboru jest więcej. W mosiądzu mogą znajdować się także dodatki innych pierwiastków typu żelazo, cyna lub krzem.

W przypadku mosiądzu można mówić o łatwym formowaniu i odlewaniu. Materiał ten znalazł szerokie zastosowanie. Powstają z niego nawet rozmaite elementy wyposażenia wnętrz. Ciekawym rozwiązaniem będzie przyozdobienie pomieszczeń lampami mosiężnymi.

Dlaczego mosiądz idealnie odnajduje się w domowych wnętrzach?

Mosiądz cieszy się ogromną popularnością we wnętrza. Wynika to w dużej mierze z licznych plusów tego efektownego materiału. Wysokie walory użytkowe estetyczne sprawiają, że lampa mosiężna będzie rewelacyjnym wyborem. W przypadku mosiądzu można mówić o uniwersalności i ponadczasowości, pasuje on do biali, szarości i czerni.

Warto łączyć go także z barwami pastelowymi. Za pomocą dodatków mosiężnych możliwe staje się ożywienie wystroju. Mosiądz odbija światło, co pozwala na uzyskanie ciekawego efektu. Mosiężne mogą być lampy, ramy luster, świeczniki, osłony doniczkowe, stoliki.

Gdzie odnajdą się Lampy mosiężne?

Mosiężna lampa to świetne rozwiązanie do wielu pomieszczeń. Będzie to rewelacyjna opcja do wnętrz urządzone w stylu retro. Można śmiało postawić lampę miedzianą w salonie. Wprowadzi ona nieco elegancji. Na uwagę zasługują kinkiety miedziane we wnętrzach loftowych i klasycznych.

Lampy z mosiądzu rewelacyjnie odnajdują się we wnętrzach industrialnych, loftowych, glamour, nowoczesnych, tradycyjnych. Można śmiało łączyć je z drewnem, kamieniem. W każdym przypadku uzyska się świetny efekt.