Dlaczego warto zdecydować się na zakup paletopojemników?

Posted on

Jak wiadomo, przewożenie, a także magazynowanie cieczy w większych ilościach będzie wymagało wykorzystania właściwych pojemników. W tym celu stosowany jest wysokiej jakości paletopojemnik IBC. Wspomniany produkt jest doskonale dostosowany do standardowych palet logistycznych.

Budowa paletopojemników IBC wymiary

Standardowy zbiornik jest dużym pojemnikiem przeznaczonym do przewozu luzem różnych cieczy. Ponadto jest on wykonany z bardzo odpornego, a także wytrzymałego tworzywa sztucznego typu HDPE. Pojemnik jest przez producenta umieszczony w metalowej klatce, która została wykończona powłokami antykorozyjnymi.

Następnie paletopojemnik można ustawić na drewnianych lub plastikowych paletach. Wspomniane rozwiązanie zdecydowanie ułatwia transport. W górnej części pojemnika będzie znajdował się specjalny otwór przeznaczony do napełniania. Godny uwagi jest fakt, że przy jego dolnej części zostaje umieszczony zawór pozwalający na pobór płynów. Warto wiedzieć, że skala, a także półprzezroczyste tworzywo umożliwią pracownikom kontrolować zawartość.

Paletopojemniki Ibc wymiary i pojemności

Produkty typu BBC przeważnie dostępne są w dwóch wariantach. Klienci mogą zdecydować się na paletopojemnik o pojemności 600 i 1000 litrów. Wspomniane zbiorniki o pojemności 600 litrów mają wymiary 120 x 80 cm, oznacza to tym samym, że są odpowiednio dopasowane do standardowych Europalet.

Z kolei większy paletopojemnik o pojemności 1000 litrów jest dostępny w wymiarach 120 x 100 cm. Jak wiadomo, odpowiadają one wymiarom palety angielskiej, przemysłowej.

Obsługa

Korzystanie z paletopojemników jest znacznie prostsze, niż mogłoby się wydawać. Godny uwagi jest fakt, że są one łatwe nie tylko w transporcie, ale również w eksploatacji. Ponadto mogą być przewożone w kontenerach czy pojazdach.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by pracownicy firmy umieszczali jeden paletopojemnik IBC na drugim. Zostały bowiem wyposażone przez producenta w dwa otwory, jeden będzie umożliwiał napełnienie, a drugi pobieranie cieczy.

Renomowani producenci doskonale znają potrzeby zarówno stałych, jak i potencjalnych klientów. Należy również zaznaczyć, że mają dostęp do zaawansowanego zaplecza technologicznego. Produkty spełniają wszystkie normy jakości.