Systemowa zbiórka elektrośmieci

Posted on

Cywilizacja rozpieszcza nas. Miasta są coraz wygodniejsze dla mieszkańców. Internet rzeczy wspomaga ich rozwój. Jednak nic nie trwa wiecznie. Elektronika ma coraz krótsze międzyczasy dla użytkowania. Po pewny czasie wszystko się psuje i rzeczy trzeba utylizować. Tak jest z żarówkami. Trzeba wiedzieć, gdzie wyrzucać zużyte żarówki.

To ważne pytanie

Gdzie wyrzucać żarówki? Często duże hipermarkety, lub składy budowlane, albo galerie handlowe prowadzą systemową zbiórkę odpadów. W tym celu, w pobliżu wejścia instalowane są automaty, w których można oddać używane elektrośmieci. Innym razem są to zwykłe pojemniki oznaczone kolorami.

Poza dużymi miastami też nie ma problemu

Jeśli mieszkacie w niewielkiej miejscowości, a tam nie ma specjalnych miejsc do zbierania materiałów niebezpiecznych, można za pośrednictwem serwisu www skontaktować się z firmą zarządzającą zbiórką odpadów do przetworzenia. Tam można się dowiedzieć gdzie wyrzucać żarówki. Ustawa o recyklingu nakłada zobowiązania na firmy działającej w branży utylizacyjnej.

Jeśli mimo to jest kłopot?

Niestety nawet w wielu dużych miastach nie ma specjalnych punktów odbioru takich produktów. Gdzie wyrzucać żarówki w takiej sytuacji?

Jest rozwiązanie proste. Jeśli w dzielnicy nie ma miejsca zbiórki, firmy upoważnione organizują stałe trasy odbioru odpadów. Choć napisaliśmy, że trasy są stałe, to jednak nie do końca. Stałość jest opcją, a przejazd często dostosowany jest do miejsc, gdzie znajdują się wielkogabarytowe sprzęty. Drobny sprzęt zbierany jest z pojemników.