Paletyzacja i depaletyzacja od a do z

Posted on

Paletyzacja i depaletyzacja w dużym skrócie mówiąc to procesy podnoszenia albo pobierania paczek bezpośrednio z palety. W dzisiejszych czasach można wymienić bardzo wiele produktów, które są obecnie bardzo często stosowane przy paletyzacji. Mowa tutaj między innymi o systemach chwytaków próżniowych albo przyssawek.

Automatyzacja procesu paletyzacji

Nowoczesne maszyny przemysłowe to ergonomiczne i elastyczne rozwiązanie, które znacząco podnosi wydajność. W dużej mierze to właśnie dzięki nim przygotowanie towaru do transportu nie jest już tak dużym wyzwaniem. Celem każdego zakładu jest utrzymanie optymalnego systemu transportowo-podajnikowego pomiędzy poszczególnymi stacjami roboczymi.

Profesjonalne roboty paletyzujące wykorzystywane są nie tylko do procesów paletyzacji i depaletyzacji, ale również do pakowania. Urządzenia tego typu znacząco zwiększają wydajność i co najważniejsze poprawiają precyzję przygotowania produktów do eksportu.

Paletyzacja jak powszechnie wiadomo jest jednym z najczęściej automatyzowanych procesów produkcji. Dzięki robotom przemysłowym można uniknąć wielu błędów, które wiążą się bezpośrednio z czynnikiem ludzkim.

Dlaczego warto?

Systemy automatycznej paletyzacji zwiększają bezpieczeństwo w miejscu pracy. Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które są w stanie dostosować swoje roboty praktycznie do każdej gałęzi przemysłu. Maszyny paletyzujące zapewniają bezpieczną i prostą obsługę.

Roboty przemysłowe są bardzo elastyczne, dzięki czemu można je błyskawicznie przestawić na całkowicie inne gabaryty produktów. Jeszcze kilka lat temu standardowe paletyzatory dedykowane były wyłącznie do określonych produktów. W dzisiejszych czasach sytuacja znacząco się zmieniła, dlatego też nowoczesne roboty paletyzujące, mogą pracować na wielu liniach produkcyjnych.

Jakie korzyści?

Zrobotyzowana paletyzacja w zakładach produkcyjnych pozwala nie tylko obniżyć koszty produkcji, ale również jest w stanie zagwarantować wysoką wydajność pakowania i wysyłki poszczególnych produktów. Jest to doskonały wybór dla przedsiębiorców, którzy chcą produkować więcej i szybciej bez obniżenia precyzji pakowania.

Maszyny do paletyzacji mogą pracować w każdych warunkach środowiskowych. Roboty poradzą sobie nie tylko w skrajnych temperaturach, ale również przy dużym hałasie i wysokim stopniu zapylenia.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec.