Wytwarzając skrzyniopalety, producent używa do tego celu dwóch rodzajów materiałów: drewna i plastiku. Okazuje się, że składane pojemniki z tworzywa sztucznego mają dużą przewagę nad swoimi drewnianymi (i nie tylko) odpowiednikami. Dlaczego plastik sprawdza się lepiej w takich zastosowaniach?
Tworzywo sztuczne – trwałe i bezpieczne
Skrzynie plastikowe składane są bardzo wytrzymałe i mogą znieść nawet duże obciążenie. Jednocześnie są one dość lekkie, w związku z czym można je z łatwością przenosić z miejsca w miejsce. Praktycznie każdy producent skrzyniopalet stawia na plastik, ponieważ łatwiej go pozyskać niż drewno. Naturalny budulec trzeba poddać skomplikowanej obróbce, aby otrzymać z niego gotową skrzyniopaletę. Tymczasem w przypadku plastiku wystarczy postawić na recykling. W końcu gros skrzyń plastikowych składanych powstaje z odzysku.
Neutralność względem ładunku
Produkując skrzyniopalety producent musi dbać o to, aby ich struktura (lub materiał wykonania) nie wpływała negatywnie na znajdujący się w środku ładunek. Drewno to dość niestabilne tworzywo, gdyż pozostawia po sobie wióry i drzazgi, które mogłyby uszkodzić ładunek. Plastik jest pod tym względem znacznie bardziej neutralny, gdyż nie pozostawia zapachu, nie wpływa na smak i na konsystencję. Jednocześnie należy pamiętać, że materiał ten doskonale chroni przed działaniem promieni słonecznych i promieniowania ultrafioletowego.
Jakość na lata
Przemysłowe i magazynowe skrzynie plastikowe składane są trwałe, dzięki czemu służą użytkownikowi przez lata. Można w nich przechowywać wszystko, począwszy od artykułów przemysłowych, a skończywszy na żywności. Warto też dodać, że ich złożenie jest bardzo proste. Każdy producent skrzyniopalet dba o to, by wyposażyć je w specjalne uchwyty i wytrzymałe zawiasy umożliwiające ich składanie.
Jak widać, producenci skrzyniopalet plastikowych dokładają wszelkich starań, aby ich produkt spełniał oczekiwania klientów. W związku z magazynowym i przemysłowym przeznaczeniem tychże skrzyń, są one zwykle dość duże.