Dlaczego warto zdecydować się na ekogroszek?

Posted on

Należy przede wszystkim mieć świadomość, że ekogroszek hurt jest nazwą handlową paliwa stałego, które jest produkowane z węgla brunatnego lub kamiennego. Czy warto zaopatrzyć się w wspomniany materiał opałowy? Czym powinien charakteryzować się dobry producent ekogroszku? Jak obecnie kształtują się ceny koksu opałowego?

Ograniczenie emisji szkodliwych gazów i pyłów

Warto mieć świadomość, że ekogroszek hurt jest wysokokalorycznym paliwem, które w swoim składzie zawiera bardzo małe ilości substancji niepalnych. Osobom, które mają w planach palić ekogroszkiem, rekomendowane jest zaopatrzenie się w kocioł centralnego ogrzewania charakteryzujący się nowoczesnymi rozwiązaniami.

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że bardzo wysoka efektywność spalania kotłów 5 klasy wyposażonych w podajnik oraz palenisko retortowe przyczynia się do niewielkiej emisji niebezpiecznych pyłów do atmosfery. Godny uwagi jest fakt, że spalanie ekogroszku bardzo wysokiej jakości jest w stanie ograniczyć emisję dwutlenku węgla nawet o 25%.

Możliwość zautomatyzowania obsługi pieca na ekogroszek

Należy wiedzieć, że wyrównana niewielka wielkość ziaren ekogroszku umożliwia zautomatyzować pracę pieca. Użytkownik może zasypywać pojemnik na paliwo raz w tygodniu. Godny uwagi jest fakt, że automatyczne podawanie omawianego materiału opałowego gwarantuje nie tylko równomierne, ale również ciągle utrzymywanie założonej temperatury w poszczególnych pomieszczeniach. Ponadto wysokiej jakości piece wyposażone są zabezpieczenia, które nie będą pozwalały na wydostawanie się żaru na zewnątrz.

Czym należy się sugerować przy wyborze producenta ekogroszku?

Warto wiedzieć, że sprawdzony producent ekogroszku ma w swojej ofercie tylko i wyłącznie wysokiej jakości materiał opałowy. Nie wszyscy jednak wiedzą na jakim poziomie kształtują się obecnie ceny koksu opałowego. Ekogroszek można kupić za około 860 złotych za tonę. Rekomendowane jest zaopatrywanie się tylko u sprawdzonych producentów, można mieć wtedy pewność do do bardzo wysokiej jakości.

Świetnym rozwiązaniem będzie sprawdzenie opinii w internecie na temat danego producenta. Można w ten sposób uniknąć zakupu niskiej jakości materiału opałowego. Oczywiście nie można zrażać się jedną negatywną opinią. Zalecane jest również zapytanie się swoich znajomych i członków rodziny czy polecają sprawdzonego producenta ekogroszku.