Dobry, tani ekogroszek

Posted on

Ekogroszek jest obok węgla i peletu najczęściej wykorzystywanym paliwem grzewczym. Ponadto uważa się, ze jest to najbardziej ekologiczny rodzaj opału. Ekogroszek hurt sprzedawany jest najczęściej luzem lub pakowany w worki po 25 kg. Zakupić go można w sklepach internetowych z dostawą do domu jak również na składach opału.

Czym jest ekogroszek?

Ekogroszek to materiał opałowy, który powstaje na bazie węgla kamiennego. Jego najważniejsze właściwości to mała wilgotność i duża kaloryczność. Wszystko to wynika z faktu, że produkowany jest on z wyselekcjonowanych partii węgla. Producent ekogroszku wielokrotnie go opłukuje, w procesach produkcyjnych, oraz dodatkowo jeszcze wzbogaca. Dzięki temu są partie produktu o bardzo wysokiej kaloryczności jak i o nieco niższej. Kupując ekogroszek hurt lub w detalu zawsze należy zwracać uwagę na jego parametry. Z tego też powodu dobrze jest kupować towar w sprawdzonych miejscach.

Dodatkowe zalety ekogroszku

Producent ekogroszku zaleca spalanie go w kotłach niskoemisyjnych. Tego typu kotły są bardzo sprawne i emitują jak najmniej szkodliwych spalin do środowiska. Są to, w ogóle, kotły samoobsługowe, które sprawiają użytkownikom jak najmniej problemów a ponadto są ekologiczne.Ceny koksu opałowego zależne są od pory roku, w której się go kupuje. Latem są niższe a zimą, ze zrozumiałych względów, wyższe.

Produkcja ekogroszku

Najlepiej jest gdy dany opał pochodzi od producenta ekogroszku, który kupuje węgiel bezpośrednio z kopalni. Wtedy wiadomo jest, że taki towar posiada jak najlepsze parametry. Cała produkcja odbywa się przy zachowaniu jak najbardziej ekologicznych zasad. Dlatego też, dzisiaj, na palenie ekogroszkiem decyduje się blisko 40 procent klientów.Ponadto ceny koksu opałowego, w dobrym składzie opału, nie są zbyt wysokie, jak na produkt tak dobrej jakości.Osoby, które decydują się na zakup tego paliwa grzewczego mogą kupować go hurtowo luzem lub w workach, które są opakowaniem ekologicznym. Trzeba zawsze zwracać uwagę skąd pochodzi kupowany towar, ponieważ łatwo jest trafić na produkt, który z dobrą jakością ma niewiele wspólnego. Dzisiaj ekogroszek staje się coraz bardziej popularny i jest jedną z najlepszych opcji paliwa frzewczego.