Jakie wyróżniamy rodzaje zawiesi cięgnowych?

Posted on

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie zawiesia cięgnowe produkuje się z różnych materiałów. Przedsiębiorcy mogą zaopatrzyć się w zawiesia linowe, łańcuchowe, pasowe. Godny uwagi jest fakt, że każdy ze wspomnianych produktów sprawdzi się do innego typu pracy. Jakie możemy wyróżnić zawiesia cięgnowe?

Zawiesie pasowe

Należy mieć świadomość, że zawiesie pasowe wykonywane jest przez renomowanych producentów z bardzo wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Warto wiedzieć, że doskonale zda egzamin w zakładach produkcyjnych czy pracach na budowach.

Godny uwagi jest fakt, że zawiesia pasowe mogą być zakończone osprzętem, standardową pętlą czy hakiem. Ponadto udźwig omawianych zawiesi oscyluje od 1 do 250 ton. Są one świetną opcją do transportu bardzo ciężkich ładunków. Wykonywane są bowiem z wytrzymałych włókien poliestrowych.

Zawiesia łańcuchowe

Omawiany rodzaj zawiesi jest wykonywany ze stalowych łańcuchów. Produkty doskonale zdadzą egzamin nawet przy niezwykle ciężkich i wymagających pracach. Należy mieć świadomość, że zawiesia łańcuchowe z roku na rok coraz częściej są wykorzystywane w budownictwie i przemyśle. Cechują się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne.

Godny uwagi jest fakt, że w ofertach asortymentowych renomowanych producentów dostępne są produkty składające się jednego, dwóch, trzech, albo nawet czterech cięgien. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że mogą mieć one różne zakończenia. Ponadto przy ich użyciu możliwe jest przenoszenie ładunków ważących od 1 do 100 ton.

Zawiesia linowe

Warto wiedzieć, że są one produkowane ze stalowych ocynkowanych lin najwyższej możliwej jakości. Należy mieć świadomość, że ich wytrzymałość jest bardzo duża. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że są zdecydowanie najczęściej stosowanymi zawiesiami w branży przemysłowej. Mogą składać się z jednego lub wielu cięgien.

Godny uwagi jest fakt, że omawiane zawiesia linowe mogą być zaplatane albo zaciskane specjalnymi tulejami aluminiowymi. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów tego rozwiązania należy zaliczyć stosunkowo niewielką wagę i atrakcyjną cenę. Ponadto za ich pomocą możliwe jest przenoszenie ładunków ważących od 0,07 do nawet 100 ton.

Zawiesie pasowe dostępne są w oferciececho.pl .