W jakim celu zamraża się rury

Posted on

Zamrażanie rur jest bardzo pomocnym działaniem, bowiem umożliwia wymianę grzejnika nawet w okresie grzewczym, co bez tego byłoby zupełnie niemożliwe. Jest to więc jedyny sposób, aby tego dokonać. Możemy w łatwy sposób przeprowadzić tą czynność bez konieczności zatrzymywania wody.

Kiedy przeprowadza się zabieg zamrażania rur

Zabieg zamrażania rur jest bardzo pomocny, kiedy np następuje awaria grzejnika i konieczna jest jego wymiana na nowy. Wtedy jedyną możliwą opcją jest zamrożenie owych rur tak, aby zatrzymać w pełni przepływ wody. Dzięki temu bez problemu możemy wymienić grzejnik bezpiecznie i bez niespodzianek.

Zamrażanie rur podczas wymiany grzejników, jest bardzo przydatną opcją.Jednak musimy pamiętać, że żeby zabieg rzeczywiście się powiódł, to musimy to zrobić dobrze, bo jeśli pominiemy jakąś czynność, to możemy nabawić się niemałych kłopotów łącznie z zalaniem swojego mieszkania.

Czy zamrażanie rur podczas wymiany grzejników jest trudne

Z reguły zamrażanie rur nie jest czynnością trudną do wykonania. Jednak musimy pamiętać, że ową czynność musimy przeprowadzić należycie, bo jakiekolwiek pominiecie czynności może sprawić, że cały zabieg się nam nie uda i zalejemy całe mieszkanie.

Najlepiej jest więc w tym celu poprosić doświadczoną osobę, która już w przeszłości ów zabieg przeprowadzała. Tylko w ten sposób możemy być pewni, że ta czynność została zrobiona właściwie i możemy bezpiecznie wymienić grzejnik. Wtedy mamy pewność, że bez problemu możemy przystępować do czynności wymiany kaloryfera na nowy.

Na czym polega zamrażanie rur

Zamrażanie rur podczas wymiany grzejników polega na całkowitym zablokowaniu przepływu wody. Wykonuje się tą czynność za pomocą utworzenia lodowego czopa w rurze, co automatycznie całkowicie blokuje przepływ wody. Wtedy automatycznie możliwe jest bezpieczne wymienienie kaloryfera.

Jednak zamrażanie rur nie jest możliwe na starych rurach, które są już zniszczone i mało wytrzymałe. Najlepiej jest ten zabieg przeprowadzać na rurach miedzianych, bo wtedy mamy większą pewność powodzenia owego zabiegu. Jednak jak widać jest możliwa wymiana kaloryfera na nowy, bez konieczności czekania aż okres grzewczy się skończy. Nie musimy więc czekać, bo bez problemu wykonamy ten zabieg, kiedy tylko chcemy nie tracąc czasu. Jeśli jednak nigdy tego nie robiliśmy, to warto skorzystać z pomocy doświadczonych w tym zakresie osób.