Przemysłowe komputery modułowe COM od wielu lat wykorzystywane są nie tylko w automatyce przemysłowej, ale również w profesjonalnych systemach akwizycji danych. Urządzenia tego typu doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie kluczowymi parametrami jest przystępna cena i duża wydajność.
Czym charakteryzują się komputery modułowe COM
Modułowe komputery są wzmocnione środowiskowo i mechanicznie, dzięki czemu poradzą sobie nawet w najtrudniejszych warunkach. W dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem cieszą się panelowe komputery modułowe, które w jednej obudowie zawierają wytrzymały i niezawodny monitor.
Panelowe komputery przemysłowe są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, dlatego też są niesłychanie wygodne w użytkowaniu. Warto wyraźnie zaznaczyć, że większość komputerów tego typu jest w tzw. „zamkniętym środowisku”. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie ma możliwości modernizacji poszczególnych podzespołów i rozszerzania nowych funkcjonalności.
Modułowość w branży IT
Każda firma ma nieco inne preferencje i potrzeby zakupowe, dlatego też w zakresie elektroniki przemysłowej jest bardzo duża moda na modularyzacje. Dzięki modułowej konstrukcji komputerów przemysłowych. Producenci są w stanie dostarczyć swoim klientom urządzenia, które zaspokoją ich największe oczekiwania.
Modułowy komputer panelowy może okazać się nie tylko bardzo wydajnym komputerem przemysłowym, ale również niezawodnym i prostym w obsłudze terminalem klienckim. Producenci są w stanie zaproponować swoim klientom nie tylko różne proporcje ekranu (np. 16:9 albo 4:3), ale również dowolne opcje jeżeli chodzi o interfejs dotykowy.
Jakie korzyści?
Modułowe komputery przemysłowe mają bardzo wiele zalet, dlatego też w branży przemysłowej cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Dzięki możliwości modernizacji, można zaoszczędzić sporo gotówki na wymianie starego sprzętu na nowy. Inwestując tylko w klika wybranych podzespołów można w przystępnej cenie otrzymać wysokiej jakości sprzęt.
Dla większości firm największą zaletą modularyzacji jest przede wszystkim duża elastyczność. Olbrzymią zaletą jest także to, że w przypadku awarii można błyskawicznie wymienić uszkodzoną część na nową, dzięki czemu nie ma tak długich przerw w pracy.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem