Dlaczego warto postawić na kamerę inspekcyjną?

Posted on

Profesjonalne kamery inspekcyjne to doskonała propozycja dla firm, czy też fachowców, którzy muszą badać miejsca ciężko dostępne. Bardzo często mamy do czynienia z obszarami, do których nie można dotrzeć w sposób tradycyjny. Wprowadzając wyżej wymienione urządzenie unikniemy konieczności demontażu konstrukcji. Oszczędzamy nie tylko czas, ale również pieniądze. Sprawnie i skutecznie zdiagnozujemy problem.

Regulowany kąt wysięgnika

Dobrej jakości kamery inspekcyjne posiadają regulowany kąt wysięgnika. Dzięki temu możemy dotrzeć w każdy zakamarek. Nie musimy wkładać w to zbyt wiele wysiłku. Niewątpliwym plusem jest fakt, że takie modele są o wiele bardziej uniwersalne. Elastycznie dopasujemy je do indywidualnych potrzeb.

Na specjalną uwagę zasługują kamery inspekcyjne przeznaczone do rur. Są one niewielkich rozmiarów, dzięki czemu za ich pomocą dotrzemy do nieprawidłowości znajdujących się bardzo głęboko. Nierzadko długość przewodu przekracza 5 m. Ponadto takie urządzenie pozwoli zbadać, jak przebiega instalacja, a także gdzie leży źródło awarii.

Odporność na warunki otoczenia

Solidna kamera inspekcyjna cechuje się wysoką wytrzymałością. Jest ona w pełni odporna na wilgoć, smary, czy też uszkodzenia mechaniczne. Takie urządzenia przetrwa nawet najcięższe warunki. To inwestycja na długie lata.

Mocna, a zarazem szczelna obudowa nie przepuszcza wody, a tym samych chroni wrażliwe elementy przed zalaniem. Przekłada się to na wysoką niezawodność urządzenia. Trzeba również wspomnieć, że zaawansowane kamery inspekcyjne są również odporne na wstrząsy. Zwiększa to swobodę użytkowania. Wbrew pozorom nie jest to delikatny sprzęt, który rozpadnie się po pierwszym uderzeniu o twardą powierzchnię.

Możliwość generowania notatek głosowych

Na uwagę zasługuje fakt, że współczesne kamery inspekcyjne umożliwiają generowanie notatek głosowych. W ten sposób znacząco podniesiemy standard pracy. Jest to idealna opcja, gdy nie mamy możliwości sporządzenia notatek pisemnych.

Komentarze głosowe stanowią uzupełnienie obrazu. Możemy przedstawić je np. kontrahentowi, który zlecił nam eliminację danej usterki. Jest to niezwykle przydatna funkcja, która zwiększa funkcjonalność sprzętu. Dodawanie notatek głosowych jest całkowicie bezproblemowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Pascal s.c.